Jdi na obsah Jdi na menu
 


Glock 23

30. 5. 2011

 V další recenzi se s Vámi podělím o zážitky ze střelby a praktickém využití plynové pistole Glock 23.

Jedná se o Glock 23 od firmy KJ Works verze heavy weight s blowbackem.Zbraň je malá, kompaktní a hezky padne do ruky.Je dobře vyvážená a její váha lehce přes půl kila Vám dá znát, že v ruce nedržíte nějakou pouťovou stříkačku. Jinak vzhledově je Glock velmy zdařilý, žádné rýhy nebo škrábance se kterými se můžeme setkat u zbraní čínských firem, každá část zbraně do sebe hezky sedne a nic nevrže. Vytáhnout závěr zbraně je otázkou několika málo vteřin a pod ním se skrývá kolečko na regulaci HOP-UP gumky. Nepraktické jestli chcete během boje štelovat hop. 

Se zbraní střílím kule o gramáži 0.20g ale myslím že i trochu těžší by taky snesla. Když jsem poprvé střílel z glocka, tak mě to uplně dostalo. Totiž nikdy jsem z plynovky ještě nestřílel, takže zpětný ráz, zvuk střelby a to vše se mi velice líbilo, všem vřele doporučuji.

Díky svým rozměrům se glock vleze i do menších pouzder nebo i do sumky nebo kapsy na vestě či nosným systému. Jeho pozdější tasení je pohotové a rychlé. Řeknu vám, že jeden z mých oblíbených okamžiků je když vystřílím všechny náboje v primární zbrani a protivník si domýšlí že jsem na suchu a najednou uslyší štěkat Glocka :-)

Toť vše ke Glocku na závěr pár fotek.

 

glocek.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

chjcj.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

vghjcj.jpg